Příjezd
Odjezd
Dospělí
Děti
Pokoje

Relax

Udělat si čas jen pro sebe a oprostit se od všech starostí, rozhodně stojí za to. V hotelovém wellness centru vám dopřejeme úžasné uvolnění a skutečnou relaxaci. Řádný odpočinek je velice důležitý pro naše zdraví a neměl by se podceňovat. Záleží nám na vás a přejeme si, abyste se u nás cítili dobře a zapomněli na denní shon. Pro naprosté soukromí nabízíme také privátní wellness prostor.

Pro skvělý pocit relaxace je k dispozici:

  • bazén 8 x 4 m se slanou vodou, s protiproudem a barevnými světly
  • vířivka až pro 12 osob
  • finská sauna až pro 12 osob
  • infrasauna až pro 4 osoby
  • privátní vířivka s infrasaunou pro páry a rodiny až pro 4 osoby
  • fitness centrum

Dopřát si můžete také širokou nabídku masáží.


Nabízíme vám možnost plně si vychutnat služby našeho wellness v soukromí se svými blízkými.

Pro rezervaci privátního wellness navštivte stránky www.privatniwellness.com.


Finská sauna

Provozní teplota: 85 – 95°C, maximálně 110°C
Provozní vlhkost: 3 – 6 %, maximálně 10 %
Doporučená délka pobytu: 5 – 15 min., následovat má prudké ochlazení a odpočinek 10  30min. v odpočívárně s běžnou teplotou
Počet doporučených cyklů: 2  3 cykly

Finská sauna je horkovzdušná suchá lázeň, při které jde o cílené střídání teplotních nárazů horkého vzduchu v kontrastu s ledovou vodní koupelí nebo sprchou. Pro zvýšení účinků horka „v potírně“ se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Přiměřeným počtem střídáním cyklů pobytu v potírně a cyklů ochlazení lze individuálně dosáhnout potřebných účinků sauny.

Účinky saunování spočívají v celkovém uvolnění pohybového aparátu. Saunování má příznivý vliv na poruchy krevního tlaku (hypotonie), chronické katary dýchacích cest, artrózy, degenerativní kloubní onemocnění, revmatismus, detoxikaci organismu, vyplavování endorfinů – hormonů štěstí, posilování imunity. Saunování je výbornou prevencí proti chřipkám a nachlazení a doplňkovou kúrou při hubnutí.

Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při nesnášenlivosti vysokých teplot. Saunování není vhodné ani při akutních zánětlivých, zejména horečnatých onemocněních, vysokém tlaku, vysokém stupni gravidity nebo s nezhojenými ranami. Případně dle upozornění lékaře.

Po saunování je nutné dodat tělu ztracené tekutiny.

Infrasauna

Provozní teplota: 40 – 55°C, maximálně 60°C
Provozní vlhkost: 50 – 55 %, maximálně 60 %
Doporučená délka pobytu: 15 min.
Počet doporučených cyklů: 1 cyklus – prohřátí před masáží

Tento typ prohřívání má jiný typ zdroje tepla než finská sauna. Infrasauna má místo konvenčního topidla (které ohřívá vzduch v sauně) instalovány infrazářiče, které produkují především sálavé teplo. Teplo se šíří především sáláním – tedy přímo ze zářiče na osobu uvnitř kabiny. Vzduch v kabině se ohřívá až teprve následně (obráceně než u finské sauny). S ohledem na nižší provozní teploty a případný chladnější vzduch (neplatí při dlouhodobém spuštění kabiny) je tato terapie doporučována osobám, které těžko snášejí vysoké teploty v klasické finské sauně. K prohřátí těla dojde i při těchto nižších teplotách.

Použití infrasauny se doporučuje zejména před pohybovou aktivitou či před masáží:

Provozní teplota: 40 – 70°C (při přepnutí do režimu suchá sauna max 110°C)
Provozní vlhkost: 40 – 70 % (při přepnutí do režimu suchá sauna max 20 %)
Doporučená délka pobytu: 5 – 15 min., následovat má ochlazení a odpočinek 10 – 30 min. v odpočívárně s běžnou teplotou
Počet doporučených cyklů: 2 – 3 cykly


Fitness prostor

Vynikajícím způsobem, jak se dostat do skvělé fyzické i psychické kondice je cvičení s vlastní váhou. Ze zdravotního hlediska je posilování s vlastní váhou těla nejprospěšnější, poněvadž jde o typ cvičení, které je pro lidské tělo nejpřirozenější.  

V EA Hotelu Tammel můžete využít fitness prostor, kde je dispozici:

  • BOSU (balanční balon, pulbalon)
  • gymnastické míče
  • posilovací gumy
  • cvičební podložky

Speciální nabídky